Hem : Produkter : Komponenter : Processorer : Dell
Intel Xeon Gold 6242R - 3.1 GHz - 20-core - 40 trådar - 35.75 MB cache - för PowerEdge C6420, MX740c
Information
TillverkareDell
Artnr
338-BVKP
| Allmänt |
| Produkttyp | Processor |
| Processor |
| Typ / Formfaktor | Intel Xeon Gold 6242R |
| Antal kärnor | 20-core |
| Antal trådar | 40 trådar |
| Cache | 35.75 MB |
| Cacheminnesinformation | Smart Cache - 35,75 MB |
| Antal processorer | 1 |
| Klockfrekvens | 3.1 GHz |
| Max. turbohastighet | 4.1 GHz |
| Termisk avledningseffekt | 205 W |
| Arkitekturegenskaper | Flertrådsteknik |
| Kompatibilitetsinformation |
| Designat för | Dell PowerEdge C6420, MX740c |
|