Hem : Produkter : Hårddiskar & optiska enheter : Hårddiskar - internt : IBM
Lenovo - Hårddisk - 1 TB - hot-swap - 2.5" SFF Slim - SAS 6Gb/s - nearline - 7200 rpm - Express - för System x3300 M4 (2.5"); x3550 M4 (2.5")
Information
TillverkareIBM
Artnr
81Y9836
EAN
4053162389786
| Allmänt |
| Typ av enhet | Hårddisk - hot-swap - nearline |
| Kapacitet | 1 TB |
| Formfaktor | 2.5" SFF Slim |
| Gränssnitt | SAS 6Gb/s |
| Egenskaper | S.M.A.R.T. |
| Bredd | 70 mm |
| Djup | 100.5 mm |
| Höjd | 14.8 mm |
| Vikt | 200 g |
| Prestanda |
| Hårddiskens överföringshastighet | 600 MBps (extern) |
| Intern datafrekvens | 112 MBps |
| Spindelhastighet | 7200 rpm |
| Expansion och anslutningar |
| Gränssnitt | 1 x SAS 6Gb/s |
| Kompatibelt fack | 2.5" SFF Slim |
| Diverse |
| Standarder som följs | CSA, UL, TUV, C-Tick, BSMI, EMI |
| Försäljningsprogram från tillverkaren | IBM Express |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - 1 år |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 5 °C |
| Max temperatur vid drift | 60 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 5 - 90 % (icke-kondenserande) |
| Kompatibilitetsinformation |
| Designat för | Lenovo System x3300 M4 (2.5") Lenovo System x3550 M4 (2.5") |
|