Hem : Produkter : Hårddiskar & optiska enheter : Hårddiskar - internt : IBM
Lenovo Gen2 - Hybridhårddisk - 600 GB (16 GB Flash) - hot-swap - 2.5" SFF - SAS 6Gb/s - 10000 rpm - buffert: 128 MB - för System x3300 M4 (2.5"); x3500 M4 (2.5"); x3530 M4 (2.5"); x3850 X5 (2.5"); x3950 X5 (2.5")
Information
TillverkareIBM
Artnr
00AD102
EAN
0883436446204
| Allmänt |
| Typ av enhet | Hybridhårddisk - hot-swap |
| Kapacitet | 600 GB |
| Flashminneskapacitet | 16 GB |
| Formfaktor | 2.5" SFF |
| Gränssnitt | SAS 6Gb/s |
| Buffertstorlek | 128 MB |
| Egenskaper | Idle Read After Write (IRAW), Background Media Scan (BMS), ECC (Error Correction Code), DRAM-cache, S.M.A.R.T. |
| Bredd | 70 mm |
| Djup | 100.5 mm |
| Höjd | 15 mm |
| Vikt | 219 g |
| Prestanda |
| Hårddiskens överföringshastighet | 600 MBps (extern) |
| Intern datafrekvens | 151 MBps |
| Genomsnittlig åtkomsttid | 2.9 ms |
| Spindelhastighet | 10000 rpm |
| Pålitlighet |
| MTBF (genomsnittstid mellan fel) | 2,000,000 timmar |
| Expansion och anslutningar |
| Gränssnitt | 1 x SAS 6Gb/s |
| Kompatibelt fack | 2.5" SFF |
| Strömtillförsel |
| Strömkonsumtion | 7.5 Watt |
| Diverse |
| Standarder som följs | CSA, UL, TUV, C-Tick, BSMI, EMI |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - 1 år - retur |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 5 °C |
| Max temperatur vid drift | 60 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 5 - 90 % (icke-kondenserande) |
| Vibrationstolerans | 0.5 g @ 5-500 Hz (vid drift) / 3 g @ 5-500 Hz (i vila) |
| Kompatibilitetsinformation |
| Designat för | Lenovo System x3300 M4 (2.5") Lenovo System x3500 M4 (2.5") Lenovo System x3530 M4 (2.5") Lenovo System x3850 X5 (2.5") Lenovo System x3950 X5 (2.5") |
|