Hem : Produkter : Hårddiskar & optiska enheter : Hårddiskar - internt : IBM
IBM Server - Hårddisk - 1 TB - hot-swap - 3.5" - SATA 3Gb/s - 7200 rpm - för System x3200 M3 (3.5"); x3400 M3 (3.5"); x3500 M3 (3.5"); x3630 M3 (3.5"); x3755 M3
Information
TillverkareIBM
Artnr
43W7626
EAN
0883436023122
| Allmänt |
| Typ av enhet | Hårddisk - hot-swap |
| Kapacitet | 1 TB |
| Formfaktor | 3.5" x 1/3H |
| Gränssnitt | SATA 3Gb/s |
| Egenskaper | S.M.A.R.T. |
| Bredd | 7 cm |
| Djup | 10 cm |
| Höjd | 1.5 cm |
| Vikt | 1 kg |
| Prestanda |
| Hårddiskens överföringshastighet | 300 MBps (extern) |
| Intern datafrekvens | 112 MBps |
| Söktid | 9 ms (medel) |
| Genomsnittlig åtkomsttid | 4.17 ms |
| Spindelhastighet | 7200 rpm |
| Expansion och anslutningar |
| Gränssnitt | 1 x SATA 3 Gb/s |
| Kompatibelt fack | 3.5" x 1/3H |
| Diverse |
| Standarder som följs | CSA, UL, TUV, C-Tick, BSMI, IEC 60950 |
| Tillverkarens garanti |
| Service och support | Begränsad garanti - 1 år |
| Miljöparametrar |
| Min temperatur vid drift | 10 °C |
| Max temperatur vid drift | 35 °C |
| Luftfuktighet vid drift | 8 - 80% |
| Kompatibilitetsinformation |
| Designat för | Lenovo System x3200 M3 (3.5") Lenovo System x3400 M3 (3.5") Lenovo System x3500 M3 (3.5") Lenovo System x3630 M3 (3.5") Lenovo System x3755 M3 |
|