Hem : Produkter : Bildskärmar & TV : Bildskärmar : Philips
Philips Evnia 5000 27M2N5201P - LED-skärm - Full HD (1080p) - 27" - HDR
Information
TillverkarePhilips
Artnr
27M2N5201P/00
EAN
8721038007725
| Produktbeskrivning | Philips Evnia 5000 27M2N5201P - LED-skärm - Full HD (1080p) - 27" - HDR |
| Typ av enhet | LED-bakgrundsbelyst LCD-skärm - 27" |
| URL med QR-kod för energimärke | Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2571199 |
| Energiklass | Klass E |
| Adaptive-Sync-teknologi | VESA Adaptive-Sync |
| Paneltyp | Fast IPS |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Ursprunglig upplösning | Full HD (1080p) 1920 x 1080 (DisplayPort(OC): 260 Hz, DisplayPort: 240 Hz, HDMI(OC): 260 Hz, HDMI: 240 Hz) |
| Pixelhöjd | 0.3108 mm |
| Kontrastförhållande | 1000:1 |
| HDR-kapabel | HDR10 |
| Responstid | 0,3 ms (Smart MBR) |
| Gaming | Ja |
| Färgstöd | 16,7 miljoner färger |
| Färgskala | 87% Adobe RGB, 92% DCI-P3, 116% sRGB, 107% NTSC |
| Inmatningsanslutningar | 2xHDMI, DisplayPort |
| Displaylägesjusteringar | Höjd, pivot (rotation), vridbar bas, lutning |
| Skärmbeläggning | Bländskydd, 3H Hard Coating, Haze 25 % |
| Spänning | AC 100-240 V (50/60 Hz) |
| Färg | Vit |
| Dimensioner (BxDxH) - med stativ (högsta position) | 61.4 cm x 26.1 cm x 52.6 cm |
| Vikt | 5.24 kg |
| Standarder som följs | Plug and Play, DDC/CI, RoHS |
|